Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Czy Octavia II 1.6 MPI do zagazowania jeszcze się opłaca ???

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przy instalacji rozbierają silnik? Zdejmują głowicę? Rozrząd?
    Nie ma takiej potrzeby. Jedynie kolektor ssący się demontuje do wiercenia, ale też nie wszyscy instalatorzy to robią.
    Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
    FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

    Komentarz


    • sparrov, jak chcesz miec spokoj zaloz Staga, z wtryskami nie szalej szkoda kasy zaloz Valteki do tego dobry reduktor i zapominasz ze masz LPG w samochodzie. Jak lubisz czesto "opiekowac" sie autem zaloz Landi Renzo i sledz wszystkie watki na temat tej instalacji na tym forum i na innych ...

      Instalacja Stag kosztuje ok 2400. Na zalozenie dobry gazownik potrzebuje jeden dzien. Tak jak pisal kolega wyzej demontuje sie tylko kolektor do nawiercenia otworow na dysze.

      Komentarz


      • Ja bym wsadzil te nasze Baracudy na dzis dzien i do tego KME Silver jako reduktor.

        Z tym sterownikiem Staga to tez taka loteria. Starej serii juz rozwijac nie beda, jedynie te q-boxy. Wiec szedlbym w Techa, bardziej przyjaznie nastawieni do ludzi.
        Spritmonitor.de

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Maicroft
          Ja bym wsadzil te nasze Baracudy na dzis dzien i do tego KME Silver jako reduktor.

          Z tym sterownikiem Staga to tez taka loteria. Starej serii juz rozwijac nie beda, jedynie te q-boxy. Wiec szedlbym w Techa, bardziej przyjaznie nastawieni do ludzi.
          Maicroft, tak lekko OT, nie masz może jakiegoś info, czy Stag będzie szedł w kierunku wtrysku ciekłego do TSI (jak LPDi)?
          Pozdrawiam
          Northeusz

          Komentarz


          • yunior81, gadałem z gazownikiem, który ma dobre opinie i długo siedzi w temacie. Mam do wyboru brc albo LR. Do mojej oii polecal LR. Sam nie wiem...

            W każdym razie sprawa przesądzona. Będzie LPG, ale nie wiem jeszcze jakie.
            Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

            Komentarz


            • sparrov, tak jak pisałem wcześniej ja moge polecić Staga. Jest to już moja druga instalacja tej firmy, nie liczac w przelocie "cudowne landi renzo" uzytkowane przez 45000 km. Na temat BRC sie nie wypowiadam bo nie użytkowałem tej instalacji a nie mam nawyku polecania czegoś czego sam nie "testowałem"/użytkowałem. Moim skromnym zdaniem z LR powinieneś dać sobie spokój - piszę to jako były użytkownik tej instalacji a nie teoretyk.
              A tak na marginesie dlaczego Stag niet ?

              Komentarz


              • yunior81, problem w tym, ze kazdy poleca co innego. A odnośnie LR tez czytalem duzo dobrego na tym forum. Mysle, ze to jednak znacznie bardziej popularna instalka od staga czy brc. A skoro wiecej samochodow ja ma, to i wiecej ludzi mialo z nia problemow...
                Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

                Komentarz


                • Zamieszczone przez sparrov
                  Mysle, ze to jednak znacznie bardziej popularna instalka od staga czy brc.
                  LR może i jest popularniejsze do BRC, ale czy popularniejsze od Staga to nie wiem. Należy tutaj zaznaczyć to, że wielu użytkowników ma LR, ponieważ tylko to montuje Skoda w nowych samochodach (i wcześniej była ta instalka za friko przez długi czas), więc narzucenie jedenej instalki oraz brak możliwości wyboru nie ma żadnego wpływu i przełożenia na popularność. Tam, gdzie użytkownik ma wybór Landi nie jest już tak często wybierane. Też bym był za Stagiem, mając do wyboru jego oraz BRC i Landi. Stag nie jest wcale gorszy na tle konkurencji. Landi swój potencjał pokazuje właśnie w nowych, dotryskowych setupach do zwykłej sekwencji przemycając je do samochodów bez wiedzy użytkowników.
                  Pozdrawiam
                  Northeusz

                  Komentarz


                  • Northeusz, sadzę, że narzucenie przez producenta instalki ma jednak wpływ na jej popularność w Skodach Sądze nawet, że większość Skód z LPG ma je właśnie montowane przez ASO.

                    Trzeba byłoby zrobić ankietę...
                    Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

                    Komentarz


                    • sparrov, "jazda na" LR, Stagu czy BRC bedzie powiedzmy "taka sama". Problem w tym aby instalacja ktorą wybierzesz byla obslugiwalna przez prawie kazdego gazownika a ceny np. wtryskiwaczy czy reduktora nie zabijaly przy kasie po gwarancji. Bo pozniej bedziesz przegladal fora i pytal gdzie tanio ww rzeczy kupic lub mam problem z obrotami , gasnieciem itp. itd. Silnik 1,6 w Octavii jest tak prosty, ze nie wymaga "szczegolnej" instalacji LPG tj. super szybkich wtryskiwaczy czy super jednostki sterujacej.
                      Jestem bardzo ciekaw jaka instalacje wybierzesz do swojego auta.

                      [ Dodano: Pon 29 Kwi, 13 00:41 ]
                      sparrov, za duzo kombinujesz przy wyborze instalacji LPG

                      Komentarz


                      • Z tym kolektorem to wlasnie roznie bywa, spotkałem się z teoria ze nie chcieli mi zrobić tych przeciwwystrzałowych zabezpieczen "bo to i tak nie ma sensu z plastikowym kolektorze", ale i tak się uparłem, ponieważ na poprzednim takowym zrobiłem 50tys, mój ojciec jeszcze więcej, a strzelac, strzelało-zdarzyło się
                        Z tym ze ja mam 2 generacje, a przy sekwencji slyszalem, ze nie ma prawa strzelac w ssącym...
                        Moja dawna O1
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...082763#1082763

                        Dawny Volkswagen GOLF Mk4
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=71147

                        MOJE SEICENTO SPORTING
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                        Komentarz


                        • Po co w sekwencji zabezpieczenie przeciwstrzalowe :lol: :?:

                          Po raz kolejny napisze: Tech 214, alb STAG obojetnie jaki do tego jakis przyzwoity reduktor i wtryski
                          Spritmonitor.de

                          Komentarz


                          • Dlatego napisalem)
                            Z tym ze ja mam 2 generacje, a przy sekwencji slyszalem, ze nie ma prawa strzelac w ssącym...
                            Moja dawna O1
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...082763#1082763

                            Dawny Volkswagen GOLF Mk4
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=71147

                            MOJE SEICENTO SPORTING
                            http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...er=asc&start=0

                            Komentarz


                            • sparrow, użytkuję aktualnie w silniku 1.6 BSE, tylko że w mk6, instalkę LPG w oparciu o Stag 4+, reduktor AC R01, wtryski Hana (też długo zastanawiałem się nad gratami). Najważniejszy jest gazownik: dobry montaż i zestrojenie i tyle w temacie. Spalanie na poziomie 10 l LPG (bez żadnego eco-drivingu).

                              Komentarz


                              • yunior81, 15 maja montaż. Wybrałem LR. Gazownik wydaje się ogarnięty. Warsztat na kilka stanowisk i robią tylko gaz.

                                Sami polecili LR, przy możliwości wyboru BRC. Do LR dostane auto zastepcze, wiec tyle dobrze.

                                2 lata gwarancji do mnie przemawia. Zwrócił tylko uwage, zeby robic serwis co 15k i bedzie gucio. Zobaczymy. Juz nie moge sie doczekać tańszej jazdy... :diabelski_usmiech

                                A powiedzcie jak ze wskazaniem spalania gazu? Komp bedzie podawal spalanie beny czy gazu na gazie?
                                Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

                                Komentarz


                                • Wskazanie będziesz miał na centralce od gazu - taka mała popierdułka, zamontowana wg uznania.
                                  Jeżeli butla będzie prawidłowo zamontowana, to wskazania poziomu gazu będą powiedzmy, że miarodajne. Ale i tak jeździ się na licznik, choć wskaźnik (sensownie działający) się przydaje.
                                  Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                  FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                  Komentarz


                                  • A gdzie umieściliście sobie przełącznik?

                                    Myślałem o listwie dekor. przełączników swiatel - obok regulacji natezenia podswietlenia deski rozdzielczej / wysokosci swiatel... Macie jakies inne propozycje?
                                    Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

                                    Komentarz


                                    • ja mam przelacznik obok wlacznika swiatel ale od strony drzwi (tak zamontowane w ASO) i powiem Ci ze w miare sie sprawdza.. dobrze widac kontrolki ale ich dzialanie pozostawia do zyczenia... w butle wchodzi jakies 40l , sa 4 zielone kontrolki i madrze by bylo gdyby powiedzmy gasla 1 na jakies 10l gazu.. a potrafi swiecic sie 1 podjezdzam tankowac a tam 20l wchodzi.. tak jak pisza koledzy.. trzeba patrzec na km.
                                      przejedz sie kiedys na pelnym zbiorniku w trase pozniej na pelnym po miescie i mniej wiecej bedziesz wiedzial jaki zrobisz zasieg na butli.
                                      co do spalania i kompa. komp pokazuje spalanie benzyny. u mnie srednio 1,2-1,5l wiecej gazu wychodzi.

                                      Komentarz


                                      • A jakie formalności trzeba załatwić po instalacji gazu? Od razu trzeba robić przegląd nowy? Do ubezpieczyciela zgłosić i dopłacić za aneks? Jakie są koszty i formalności z tym związane na start?
                                        Moja Octavia II Combi 1.6 Mint Anthracit - "odmintowiona"

                                        Komentarz


                                        • Co do papierów do WK: Forum - Octavia Club Polska
                                          Zresztą na stronie swojego WK powinieneś mieć info, co im potrzeba.

                                          Przegląd skorygują na 12 mies. od daty montażu - u siebie miałem kolejny na 14 mies., nie dali się przekonać i jedno miejsce w dowodzie poszło się walić.
                                          Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                          FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                          Komentarz


                                          • sparrov, podziwiam Cie !!! Zeby za własną kase montować Landi..... :? Mam nadzieje że będziesz zadowolony. Głowy sobie nie zawracaj centralką od LPG gdzie ma być umieszczona - ja mam z prawej strony pod kierownicą. I tak jak troche pojeździsz na LPG zobaczysz że najlepszą "kontrolką" LPG jest "mały licznik" kilometrów.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez yunior81
                                              sparrov, podziwiam Cie !!! Zeby za własną kase montować Landi.....
                                              szkoda, ze kolega nie słucha co tu pisza.....i nie wybiera Staga lub Tech 214 - zdecydowanie póxniej taniej niz przy L...
                                              Ile ma kosztować L...?
                                              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                                              Komentarz


                                              • Zamieszczone przez sparrov
                                                15 maja montaż. Wybrałem LR. Gazownik wydaje się ogarnięty. Warsztat na kilka stanowisk i robią tylko gaz. Sami polecili LR, przy możliwości wyboru BRC
                                                Jeśli nie ma u Ciebie dobrego warsztatu/gazownika który montuje staga, to niema co sobie życia utrudniać ,ale jeśli ja bym miał wybierać to wybrał bym staga. Żadne LR żadne BRC
                                                Mam obie instalacje i uważam, że stag jest najlepszy bo łatwiej można samemu ogarnąć ustawienie map,a robie to czesto bez wizyty u gazownika, która u mnie kosztuje 100zł za przegląd w tym tylko 18zł to cena filtów, za samo podpięcie kompa chcą 50zł.
                                                Zamieszczone przez sparrov
                                                Do LR dostane auto zastepcze, wiec tyle dobrze.
                                                To akurat jak dla mnie nie jest żadnym powodem wyboru instalacji Lpg, bo montaż instalacji Lpg trwa max 8godz.
                                                Ale Ty decydujesz Twoje auto, Twoja kasa

                                                Komentarz


                                                • I to jest demokracja :diabelski_usmiech Pytać, pytać i pytać, a później i tak zrobić to co większość (lub chyba wszyscy) odradzili :lol:. W sumie u nas na forum duuuużo Octavii ma właśnie Landi pod maską, pomijam fakt z czego to wynika . Zadowolenia i bezproblemowej eksploatacji życzę
                                                  Pozdrawiam
                                                  Northeusz

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez Northeusz
                                                    I to jest demokracja :diabelski_usmiech Pytać, pytać i pytać, a później i tak zrobić to co większość (lub chyba wszyscy) odradzili :lol:

                                                    Zamieszczone przez Northeusz
                                                    W sumie u nas na forum duuuużo Octavii ma właśnie Landi pod maską, pomijam fakt z czego to wynika
                                                    No jasne że wiadomo, bynajmniej nie z własnego wyboru posiadaczy Octavii :wink:
                                                    Zamieszczone przez Northeusz
                                                    Zadowolenia i bezproblemowej eksploatacji życzę
                                                    Ja też.

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X